Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To Święto łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W tym dniu na Mszy Świętej porannej o godz. 8:30 udzielony będzie Sakrament Chorych dla osób pragnących otrzymać ten znak wzmocnienia. W tym dniu można uzyskać Odpust Zupełny za udział we Mszy Świętej i przyjęcie Sakramentu namaszczenia. Zachęcamy do kontaktu z kapłanem, kiedy w rodzinie ktoś choruje. Nie czekajmy na ostatnią chwilę. Sakrament Chorych, jest znakiem umocnienia w trudnym czasie doświadczenia chorobą. Kapłan jest zawsze gotowy by odwiedzić chorych i udzielić Sakramentu Chorych. Wystarczy poprosić.
W piątek, 14 lutego tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako między innymi patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. W niedzielę 16 lutego odbędzie się w naszej Sali parafialnej Walentynkowe Śniadanie zorganizowane przez Komitet Parafialny, przy wsparciu innych parafian. Już teraz na nie zapraszamy i zachęcamy do poparcia tej inicjatywy mającej na celu integrację naszej wspólnoty i wsparcie finansowe naszej parafii.
Również w piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w Cesarstwie Bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.